2012 m. balandžio 27 d., penktadienis

Kaip išvalyti ir prižiūrėti inkilą varnėnams

Didžioji dalis mūsų gaminamų inkilų - varnėnams. Dar šiek tiek zylėms ir pelėdoms. Visiems paukščiams inkilai turi būti atidaromi (išvalomi), vieninteliams varnėnams galima daryti neatidaromus - taip nurodo beveik visi profesionalūs ornitologai. Visgi, net ir išvalyti inkilą gebančiam varnėnui, vertėtų suteikti kuo geriausias sąlygas, tad nuo šių metų kovo mėnesio, visi mūsų inkilai gaminami tik atidaromi.
Jei iškilo klausimas kam gi reikia inkile tokios funkcijos, kviečiame paskaityti čia, o trumpai galime papasakoti ir mes :)


Puikiai žinome, kad nuo senų senovės niekas inkilų nevalydavo ir dėl to nesukdavo galvos, bet jei jau mums taip pasisekė, ir dabar žinome vis daugiau ir daugiau, kviečiame nebūti abejingais ir pasirūpinti tais, kurie džiugina mūsų akis, ausis ir širdis :)Foto pamoka:
kaip atidaryti ir išvalyti 
Kitokių amatų inkilus varnėnams :)


1. Jei turite mūsų inkilą, yra du būdai kaip galėjote jį gauti: įsigijote, nes esate gamtos mylėtojai ir turite bent vieną medį jam pakabinti, arba turite labai gerų, Jus ir paukštelius mylinčių draugų, kurie Jums ir padovanojo šį daiktą :D
Tad jei jau turite inkilą varnėnams, kabinkite jį 3 - 6 m. aukštyje, medyje arba ant namo sienos, atsukite jį į pietų, pietryčių pusę ir laukite atskrendančių naujųjų gyventojų. Inkilą galite kabinti bet kuriuo metų laiku. Jei tais metais porelės sulauksite, kuri perėtų palikuonis, inkilas gali tapti tiesiog nakvyne ar užuovėja, o žiemą prieglobsčiu nuo šalčio ir žvarbos.
Pavasarį varnėnai grįžta kovo ir balandžio mėnesiais. Parskridę į Lietuvą, jie skrenda iš vienos vietos į kitą, kol suranda jiems tinkamą vietą, ir jei joje randa inkilų, pasilieka. Iškart neskuba jų tvarkyti ir ruoštis, pirmiausia stiprina jėgas, maitinasi, pratinasi prie aplinkos...


2. Po pirmųjų naudojimo metų, kai paukščiai jau išskrenda, t.y. rugsėjo - spalio mėn., nukabinkite inkilą ir, naudodami kryžminį atsuktuvą, atsukite du varžtelius. Vienas jų yra priekinėje inkilo pusėje, dažniausiai kairiame, apatiniame kampe, o kitas nugarėlėje, dešinėje, apačioje.


3. Atsukę, rasite apačioje griovelį, kuris skirtas patogiam atidarymui, t.y. dviems pirštams užkišti. Atidarykite ir išvalykite ten likusias lizdelio medžiagas. Nuvalykite visas keturias sieneles, naudokite sausą skudurėlį arba kietą šepetėlį. Jei landos sienelėje esantys įpjovimai užsikimšę apnašomis, juos taip pat kruopščiai išvalykite - grioveliai skirti patogiam mažų paukštelių pakilimui nuo dugno iki landos. Jie, kabindamiesi nageliais ir plasnodami sparneliai, geriau ir greičiau pakylą link landos.


4. Štai ir viskas :) Jei inkilą buvote nukabinę, įkelkite jį vėl atgal, o jei valėte nenukabintą inkilą, saugiai nusileiskite ant žemės :} ir laukite lankytojų. O jų sulauksite ne tik kitą pavasarį. Kaip ir minėjome aukščiau, inkilas puikiai tinka pasislėpti Lietuvoje žiemojantiems paukšteliams nuo rudeninių darganų ir žiemos speigų :)

Lygiai tokia pati instrukcija tinka ir rudiems mūsų inkilams :DDD
Linkime pasirūpinti šalia gyvenančiais "kaimynai ir draugais" ir lai Jūsų inkilai bus pilni gyvybės ir džiaugsmo :)))2012 m. balandžio 18 d., trečiadienis

Palankynų dovanos kūdikiui ir mamytei

Kažkoks naujienų etapas :) Susikaupė nuotraukų būrelis, tad dalinamės ir pristatom dar vieną mažą naujieną - palankynų dovanas kūdikiui ir mamytei :}
Naujienos dažniausiai gimsta tada kai mums patiems prireikia dovanos :) Šiuo atveju mylimos draugės pirmagimės gimimo proga nusprendėme paruošti mažą pirmąją dovanėlę. Interneto erdvėje pasidairėme informacijos, paremtos senomis tradicijos, įvertinome galimybes, sukauptą patirtį ir gimė štai tokia dovana pirmagimės mamytei ir kūdikėliui Liepai :)
Anksčiau eidami lankyti mamytės ir kūdikėlio, nešdavome metalinį pinigėlį ir mažą mažą duonos kepaliuką, o štai dabar dar turėsime papildomų dovanų :) Ir, žinoma, kupinas širdis kuo geriausios kloties linkėjimų :}}}

Palankynos - tai gimdyvės ir kūdikio lankymas.
Įdomus straipsnis apie palankynas, pasakoja etnologė Gražina Kadžytė.Kūdikėliui Liepai paruošėme mažų, vilnonių kojinyčių porą, apgyvendintą pakuotėje. Žinia, kad ji šias kojines išaugs labai greitai ir tikrai nespės sunešioti :D, tad jei mama išsaugos ir Liepai, besilaukiant jau savųjų atžalų, padovanos josios pirmąsias kojines, manome, bus labai graži, ypatinga dovana... :)
Kojinytės labai mažos, per visą ilgį apie 14 cm.
Pakuotė: 16 x 9 x 4 cm.Mamytei, pagimdžiusiai savo pirmagimį kūdikėlį, dovanojome sagę, kuri byloja apie tai, ką ne vieną tūkstantį kartų pagalvos mažoji Liepą per visą savo gyvenimą:  
mano mama - pasaulyje geriausia mama... 

Sagės diametras apie 6 cm.
Pakuotė: 7 x 7 x 4 cm.2012 m. balandžio 17 d., antradienis

Medžiaginis meškiukas Martynas

Dar viena mūsų, Kitokių amatų, naujiena :) Medžiaginis meškiukas arba kitaip, pirmasis meškiukas, kurį gaus kūdikiai krikštynų proga :) Na, arba tiesiog pirmosios gimimo dienos proga, ar vardo dienos proga, ar tiesiog iš meilės :}}}

Meškiukas siūtas rankomis pagal Aurelijos pieštą šabloną iš žalios velveto medžiagos, nosis ir širdelė darytos iš dirbtinio veltinio, o akytės - metalinės, tvirtai įtaisytos iš kitos pusės, kad maži piršteliai lengvai jų neiškrapštytų :)
Galva, kūnelis ir rankytės prikimšti natūralios, lietuviškos vilnos. Alergiškiems vaikučiams naudosime nenatūralius pluoštus arba tai, ko paprašys klientai. Daug vaikučių turi įvairių alergijų, tad mes pasiruošę atkreipti į tai dėmesį, kad meškiukas vaikams būtų mielas ir saugus :)

Meškiuko ūgis apie 28 cm., nuo vienos rankytės iki kitos apie 16 cm. Kokia liemens apimtys - neišduosime :D, kad nežinotumėte kiek medaus sulaužė :DDD

Kiekvienas meškiukas bus siuvamas pagal tą patį šabloną, tačiau medžiagos spalva parenkama pagal kliento norus ar pagal kitus užsakytus daiktelius  :) Nosies ir širdelės spalva bus priderinta prie pagrindinės pasirinktos spalvos.

Štai ir viskas :)
Kviečiame susipažinti su pirmuoju Liepos meškiukų - Martynų :)